Новини в МР з керівниками ЗНЗ


                           Заступників директорів навчали нових технологій управління

5 лютого 2019 року у Яворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся натхненний та інноваційний семінар-тренінг для заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗЗСО І-ІІІ ступенів «Edu Scrum – дієва методологія для освітніх команд і НУШ».

Новаційність системи EDU-SCRUM в тому, що це система навчання, у якій відповідальність за освітній процес передається від керівника, (вчителя) до усіх учасників команди (учнів). А це означає більше самостійності, підвищення результатів і можливість робити вдвічі більше за короткий час. В такій системі на перший план ставиться ефективність взаємодії, використання особистих якостей учнів та розвиток особистості.

Модератор заняття методист методичного кабінету Галина Романик ознайомила учасників із альтернативною методологією гнучкого (Scrum) підходу до ведення проектів, Agile - новим способом мислення в умовах швидких світових змін, цінностями філософії Agile, які накладаються на реформаційні компоненти НУШ, провела ділову гру для розуміння механізму і особливостей Scrum, для відпрацювання ефективних командних дій, стратегій самоорганізації та відповідальності кожного за роботу команди.

Основний меседж тренінгу - навчитися використовувати свій командний ресурс ефективно! Тож вдалими були фасилітація: що заважає команді бути ефективною та майстерня-практикум із створення освітнього проекту за допомогою методології Scrum.

Високий рівень подання матеріалу, насиченість інноваційної інформації, жваве обговорення, інтелектуальне напруження і самостійність під час роботи в команді над проектом та під час презентації доводять, що ще одна фасилітаційна технологія в освіті EDU-SCRUM– життєздатна сьогодні і може дати результати у роботі з командами: пошук спільних цінностей і інтересу, усвідомлення спільних очікувань і очікувань кожного, залученість усіх членів команди і вміння домовлятись. Присвячуючи цьому достатньо часу, отримаємо якісний результат.
                                                                         Оксана Майхер, методист методичного кабінету


  13 лютого 2018 року відбулося засідання творчої групи заступників директорів з навчально-виховної роботи (керівник Ольга Фірчук). 

   Учасники обговорили питання укладання щорічного плану підвищення кваліфікації кожного педагогічного працівника відповідно до статті 59 п.3 Закону України «Про освіту», якою передбачається затвердження такого плану педагогічною радою закладу освіти на основі пропозицій педагогічних працівників. Заступники директорів висловили власні судження, пропозиції щодо запропонованого завідувачем методичного кабінету Ольгою Фірчук взірця щорічного плану підвищення кваліфікації.
   Також на засіданні йшлося і про те, що слід обов’язково фіксувати участь педагогічних працівників у різних формах методичної роботи, обліковувати години підвищення кваліфікації не тільки в КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», а й години навчання на семінарах, тренінгах, ділових іграх, які проводяться іншими суб’єктами освітньої діяльності. Тому варто зберігати усі сертифікати, що засвідчують участь педагогів у таких заходах та вести своєрідну книжку професійного розвитку.
   Відповідно до п.2 статті 59 Закону України «Про освіту», результати підвищення кваліфікації в інших суб’єктів освітньої діяльності визнаються окремим рішенням педагогічної ради.





 Педагогічне партнерство: школа і методичний кабінет - у дії
Методичний марафон з роз’яснення та інформування педагогів Яворівщини щодо імплементації нового Закону України «Про освіту» продовжується.
11 січня 2018 року працівники методичного кабінету відділу освіти Яворівської райдержадміністрації Ольга Фірчук (завідувач методичного кабінету) та Оксана Майхер (методист) зустрілися з учителями Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 в контексті зазначеного питання.
Учасників педагогічної ради ознайомлено з основними статтями Закону, що регламентують діяльність закладу освіти в цілому та педагогічного працівника зокрема, визначають компетенції державних органів та органів місцевого самоврядування, роль громадських інституцій в управлінні закладом освіти та важливості професійного розвитку педагогічних працівників як необхідної умови забезпечення якості освіти та освітньої діяльності.
Окремо, завідувачем методичного кабінету Ольгою Фірчук  зосереджено увагу на необхідності створення  програми професійного розвитку школи, внутрішньої системи забезпечення якості освіти, на питаннях проведення інституційного аудиту, громадської акредитації діяльності навчального закладу та їх результатів  як основних показників для подальшої діяльності школи.
 Модераторами другої частини педагогічної ради-тренінгу з питання впровадження Державного стандарту початкової освіти були методист методичного кабінету, яка відповідає за науково-методичний супровід учителів початкових класів, Уляна Глова та вчитель початкових класів, тренер НУШ Ірина Кондрацька. Педагоги працювали в групах, ознайомилися з технікою створення лепбуку та взяли участь у квесті з питань  реформування освітньої галузі.
Слід сказати, що адміністрація Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Бамбурова О.О., заступники Романик І.В., Британ І.Б., Хомік М.М.) та педагогічні працівники школи тісно співпрацюють з методичною службою району, беруть участь у педагогічних конкурсах, проводять заходи з  підвищення фахової майстерності  для категорій учителів  різних рівнів (шкільного, районного, обласного), що є свідченням розуміння керівництва школи надважливої ролі педагога в новій українській школі,  вмотивованого до особистісного та професійного зростання, готового до реалізації педагогіки партнерства.
                                                          Оксана Майхер, методист методичного кабінету


Презентація Закону України "Про освіту" в Яворівській гімназії імені Осипа Маковея



  Методична служба району (завідувач Ольга Фірчук) продовжує наполегливо працювати у напрямку інформування педагогічної та батьківської громадськості з питань реформування освітньої галузі, введення в дію нового Закону України «Про освіту», долання труднощів його реалізації. А командний дух, що панує у методичному кабінеті, – важливий чинник успішності такої діяльності.
 На запит адміністрації Яворівської гімназії імені Осипа Маковея завідувачем методичного кабінету Ольгою Фірчук та методистом Оксаною Майхер підготовлено інформативну довідку з розгорнутою презентацією з питання «Закон України «Про освіту»: формула успішності нової української школи» та представлено під час розширеного нетрадиційного засідання педагогічної ради за участі батьків гімназії, яке відбулося 28 грудня 2017 року у Народному домі м. Яворова.
   Методисти методичного кабінету Оксана Майхер та Оксана Флис ознайомили присутніх з основними положеннями, принципами дії статей Закону, що регулюють суспільні відносини в частині конституційного права людини на якісну та доступну освіту, гарантій держави щодо безоплатності (дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої) освіти, її структури, автономності закладів, повноважень засновника, керівника та колегіального органу закладу, а також про термінологічні зміни та терміни введення в дію окремих статей Закону.
  Особлива увага була приділена ролі громадського самоврядування у закладі освіти, державницько-громадському їх управлінню, важливості тісної співпраці органів місцевого самоврядування з громадськими організаціями, установчими документами яких передбачена діяльність у сфері освіти.
  Працівники Яворівського методичного кабінету вкотре доводять готовність надати фахову методичну допомогу усім освітнім закладам району з важливих питань їхньої освітньої діяльності, особливо в перехідний період освітянської реформи.
Чекаємо нових запитів від наших партнерів (навчальних закладів району).
  
 Педагогічні зустрічі


14 грудня 2017 року о 14 год відбулася зустріч керівників освітніх закладів району з директором департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомирою Мандзій, начальником управління дошкільної, загальної середньої, професійної освіти, соціального захисту, позашкільної та виховної роботи, Галиною Яворовською щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»: плану реалізації реформи освітньої галузі, затвердженого 13 грудня 2017 року, прозорості та інформаційної відкритості закладу освіти, обов’язковості фінансової звітності та її висвітлення на сайті закладу. Серед іншого, особлива увага була звернена на те, що розширення прав і можливостей керівника закладу загальної середньої освіти несе за собою і велику відповідальність, і лише інноваційне, а, отже, успішне управління сприятиме підвищенню якості освіти та створенню гармонійного простору школи для навчання молодого покоління.
У заході взяли участь голова Яворівської районної ради Володимир Сичак, голова Яворівської райдержадміністрації Орест Хлян, начальник відділу освіти Михайло Дорош.
З питань військово-патріотичного виховання, які мають стати пріоритетними  в системі освіти і осмислення національної ідеї як імперативу розвитку громадянського суспільства виступив Антон Петрівський, громадський діяч, доброволець АТО.

                                             Майхер Оксана, методист методичного кабінету відділу освіти


Нова українська школа… Якою вона має бути?
Якою її хочуть бачити батьки, діти, вчителі? Які зміни вносить у діяльність закладів освіти новий Закон України «Про освіту»? Що потрібно зробити директору школи, щоб їх реалізувати? На ці та інші питання намагалися дати відповідь організатори семінару директорів закладів освіти Яворівського району з теми «Директор Нової української школи: як знайти точку опори», який відбувся14 грудня 2017 року на базі Новояворівського МНВК.


    На запрошення завідувача методичного кабінет відділу освіти Яворівської райдержадміністрації Ольги Фірчук у роботі семінару взяла участь доцент, завідувач кафедри освітньої політики КЗ ЛОР «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Мирослава Товкало, яка розставила певні акценти стосовно механізму реалізації нового Закону України «Про освіту» та надала рекомендації щодо модернізації управлінської діяльності в інноваційному просторі школи. Під час заняття керівники шкіл отримали роз’яснення з питань: як освітня програма школи має стати інструментом академічної автономії закладу; чому професійний розвиток вчителя та школи залежить від прозорості оцінювання роботи вчителя, директора; як вибрати: атестація чи сертифікація, інституційний аудит чи громадська акредитація тощо.
      Педагогічні зустрічі керівників завершилися новорічними віншуваннями, які лунали від учнівських колективів Шклівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Новояворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 та Ярослави Кобиці, голови Яворівської районної організації профспілки працівників освіти та науки.
                                       Майхер Оксана, методист методичного кабінету відділу освіти




Творимо нову українську школу  
     28 листопада 2017 року був проведений семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗНЗ Яворівського району на базі опорного закладу " Новояворівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1" з теми " 2018-2019 навч.рік - перший рік з впровадження нового Стандарту початкової освіти. Що повинен знати про це заступник директора школи?"
   Участь у семінарі взяла завідувач кафедри педагогіки КЗ Львівської обласної ради «ЛОІППО», кандидат педагогічних наук, доцент Барна Марія Михайлівна. 
      Подаємо її відгуки про проведений захід: детальніше
      План семінару  детальніше        Фото



 


 23 серпня 2017 року відбулося засідання районної методичної комісії заступників        директорів з навчально-виховної роботи навчальних закладів району. Проблема, над якою працювали педагоги, – це «Зміни в освітній галузі та їх вплив на організацію методичної роботи з педагогічними кадрами району в 2017-2018 н.р.».детальніше
  • Освітяни Яворівщини обговорюють проект «Програми розвитку Львіщини на 2017-2020 роки»

  • У Яворівському районі заступники директорів загальноосвітніх навчальних закладів обговорили проект «Програми розвитку Львіщини на 2017-2020 роки». Документ представив один із його авторів - Пастушенко Роман Ярославович, завідувач кабінету розвитку освіти Львівського ОІППО. Роман Ярославович ознайомив слухачів із змістом Програми, акцентував увагу на проблемах, на розв’язання яких спрямований документ, визначив його мету та шляхи її досягнення, механізм реалізації та порядок фінансування запропонованих проектів. У розділі «Стратегія змін в інфраструктурі освіти» основні пріоритети в загальній середній освіті - це розвиток мережі дошкілля, модернізація навчальної бази опорних шкіл, стимулювання енергозбереження, інформатизація навчальних закладів, впровадження інклюзивного навчання, у розділі «Стратегія змін в освіті» - це створення у навчальних закладах простору, сприятливого для формування особистості-патріота-інноватора, впровадження освітніх інновацій. Доповідач закликав керівників шкіл району відходити від старих моделей керівництва і впроваджувати парсипативне управління.
         Відбулася цікава дискусія, учасники зустрічі висловили свої зауваження, пропозиції і взяли зобов’язання подати їх у письмовій формі після обговорення Програми в педагогічних колективах.
          Завідувач методичного кабінету Фірчук О.М. та методист Станько Б.М. наголосили на тому, що педагоги Яворівщини завжди є активними в прогресивних змінах в освіті, позитивно сприймають інноваційні підходи до навчання і виховання учнів, дбають про належний рівень розвитку школярів. ( Світлини у відповідній папці)

  • Сучасному школяреві – сучасного вчителя та професійно мобільного керівника школи.
    Саме над такою проблемою працювали досвідчені директори та їх заступники з навчально-виховної роботи Яворівського району спільно з новопризначеними колегами на засіданні опорної школи з управлінської діяльності та школи молодого керівника 10 листопада 2016 року у Новояворівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. детальніше
     Виступ  Ліскевич – Карпи М.Р., директора Івано – Франківської ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Івана Франка, на обласній серпневій конференції детальніше

  • Керівники закладів освіти Яворівського району вдосконалювали управлінські вміння у Вороцівському НВК (фото у папці "Світлини") детальніше
  • Педагогічний колектив «Школи під ратушею» ділився досвідом роботи з упровадження нових технологій навчання (фото у папці "Світлини") детальніш

1 коментар: